امام خمینی(ره) نه تنها انقلاب اسلامی ایران را با کمک مردم رقم زد بلکه جهان را تحت تاثیر خود قرار داد.و بزرگان جهان او را ستایش کرده اند و برخی از تحولات دنیا را از او می دانند.

سخنان بزرگان جهان در مورد امام خمینی(ره)

لنسر،پروفسور اتریشی:

امام خمینی(ره) در نزدیک شدن انسان به خدا،فصل جدیدی را گشود و با حمایت مردم،انقلاب اسلامی را که نقطه عطف مهمی در تاریخ قرن بیستم است،به سرانجام پیروزمندانه رساند.

آنتونیو مدرانو،نویسنده اسپانیایی:

جهانیان،همچنان تحت تاثیر انقلاب معنوی او قرار دارند.

میخائیل گورباچف،رهبر شوروی کمونیستی:

او فراتر از زمان می اندیشید و در بعد مکان نمی گنجید.او توانست اثر بزرگی در تاریخ جهان برجای بگذارد.

احمد هوبر،محقق و متفکر سوئیسی:

ایشان از گذشته آمده بود و در حال زندگی می کرد،ولی بیانگر و نماینگر آینده بود.امروز در اروپا احساس می شود سقوط دیوار برلین با انقلاب و قیامی که شما آغاز کردید،مرتبط است.

رابرت کالستون،دانشمند کانادایی:

از نظر من که یک غربی و فردی غیر مسلمان هستم،این معجزه است که یک انقلاب مکتبی و الهی بتواند در جهان امروز این طور تحقق پیدا کرده و در جهت استقرار عدالت به پیش برود،این انقلاب،بدون شک ،از جانب خداوند حمایت می شود.

دکتر میشل جانسون،متخصص روابط بین الملل:

از نظر سمبلیک،انقلاب ایران،نخستین پیروزی مسلمین بر غرب،از قرن شانزدهم به این سو محسوب می شود.نکته اینجاست که اسلام،عامل هدایت کننده این انقلاب بوده و هیچ یک از سیاست های غربی،در آن نقشی نداشتند.

هنری کسینجر،استراتژیست و مشاور یهودی الاصل رییس جمهور آمریکا در دهه 70 میلادی:

آیت الله خمینی(ره)،غرب را با بحران جدی برنامه ریزی مواجه کرد،تصمیمات او آنچنان رعدآسا بود که مجال هر نوع تفکر و برنامه ریزی را از سیاستمداران و نظریه پرداران سیاسی می گرفت.هیچ کس نمی توانست تصمیمات او را از پیش حدس بزند،او با معیارهای دیگری،غیر از معیارهای شناخته شده در دنیا،سخن می گفت و عمل می کرد.گویی از جایی دیگرالهام می گرفت،دشمنی آیت الله خمینی(ره) با غرب،برگرفته از تعالیم الهی او بود.او در دشمنی خود نیز خلوص نیت داشت.

طلال عتریسی،استاد دانشگاه لبنان:

رهبری امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب اسلامی،حرکت و تمدن جهان کنونی می باشد.

ماسیمو فینی،روزنامه نگار معروف ایتالیایی:

حقیقت انقلاب اسلامی و تفکر آیت الله خمینی(ره) بسیار عمیق است و جهان غرب از درک عمیق آن درمانده است.

پروفسور یاوس اوسوس،رییس اتحادیه راه اسلامی در اروپا و استاد برجسته دانشگاه در آلمان:

امام خمینی(ره)،بیدادگر همه موحدان در عصر ما است،احیای دین و معنویت در روزگاری که سیطره مادیت و ابزار مادی و اندیشه های ضد معنوی،جامعه بشری را در چنبره خود گرفته بود،مدیون او و یاران انقلاب اسلامی است.

آلوین تافلر،استراتژیست آمریکایی:

وقتی آیت الله خمینی(ره) فتوای قتل سلمان رشدی را صادر کرد،در واقع برای حکومتهای دنیا پیامی تاریخی فرستاد که بسیاری از دریافت و تحلیل آن عاجز ماندند و مضمون واقعی پیام امام چیزی نبود مگر فرا رسیدن (( عصری جدید))از حاکمیت جهانی،که غربی ها باید آن را با دقت مورد نظر و بررسی قرار دهند.زیرا در ادامه حرکت امام خمینی(ره)،قلمرو اندیشه های بشری هم جایگاه حکومت های دو


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : چهارشنبه ۱٢ خرداد ۱۳۸٩ | ٥:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.