تحولات یمن

عربستان سعودی با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه (به جز عمان) و با چراغ سبز آمریکا از ششم فروردین سالجاری حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد تا "عبد ربه منصور هادی" رئیس جمهوری فراری و مستعفی این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

در جدیدترین آمار که خبرگزاری یمن پرس منتشر کرد، ۴۲۳۷ نفر از مردم بی دفاع یمن تاکنون، جان خود را از دست داده‌اند که از این میان ۹۳۲ نفر کودک بی گناه هستند.

بر اساس این گزارش، با گذشت حدود 4 ماه از تجاوزات عربستان علیه یمن، ۵۷۰۰ نفر از مردم یمن نیز زخمی شدند.

جدید ترین تحولات یمن:

شبکه المسیره گزارش داد: تلاش مزدوران سعودی برای حمله به 3 منطقه در عدن که همراه با حمایت گسترده هوایی جنگنده های متجاوز صورت گرفت، ناکام ماند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانستند در عملیاتی ویژه‌ ده‌ها نفر از مزدوران سعودی را به هلاکت رسانده و تعداد زیادی از خودروهای نظامی آنها را در مناطق مختلف شهر عدن منهدم کنند.

این شبکه افزود: ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین درعملیاتی هماهنگ بر بیشتر روستاهای شهر "مشرعه و حدنان" در استان تعز تسلط یافتند.

** بازپس گیری 10 پایگاه ارتش یمن در استان ابین

براساس گزارش پایگاه خبری العهد، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، 10 پایگاه نظامی را در شهر «لودر» استان أبین که تحت اشغال طرفداران منصور هادی قرار داشت، بازپس گرفتند.

 همچنین منابع یمنی اعلام کردند که ارتش و کمیته‌های مردمی بیش از 80 عضو القاعده و مزدور عربستان و متحدان آن را در استان عدن اسیر کردند.

 ارتش و کمیته‌های مردمی همچنین چند عضو القاعده و مزدور عربستان را نیز در منطقه «مودیه» استان «ابین» کشتند و در منطقه روستایی «مثلث العند» استان «لحج» تلفات و خسارات سنگینی به القاعده وارد کردند.

همچنین پایگاه خبری العهد گزارش داد علی القحوم، عضو شورای سیاسی انصارالله در گفتگو با این پایگاه خبری اعلام کرد: نظام ظالم عربستان جنگ ویران کننده ای را برای انتقام از ملت یمن به راه انداخته است. وی تصریح کرد: ملت یمن امروز زخم دیده است و تجاوز سعودی به خانه هر یمنی رخ داده است.
 
وی در ادامه افزود: تعداد شهدای تجاوز عربستان به یمن که وارد پنجمین‌ماه می شود از 10 هزار شهید و زخمی فراتر رفته است.
 
** برقراری آتش بس انسانی پنج روزه در یمن

با توجه به اینکه فرماندهی ائتلاف متجاوز آل‌سعود از برقراری آتش‌بس انسانی در یمن به مدت 5 روز از روز دوشنبه هفته جاری خبر داد، در همین رابطه شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد که این آتش بس یکجانبه اعلام شده از سوی عربستان سعودی با هدف سرپوش گذاشتن بر جنایت اخیر خود در تعز صورت گرفته است.

/ 0 نظر / 12 بازدید