خرید جنگنده سوخو 30

رایزنی ایران و روسیه در باره این هواپیما که ارتش چند کشور از جمله چین، مالزی، ونزوئلا آن را به خدمت گرفته اند در راستای برنامه ریزی برای توسعه فراگیر همکاری ها در تمامی عرصه ها از جمله فنی و دفاعی صورت گرفته است.

براساس این گزارش سورنا ستاری که در راس یک هیات بلندپایه علمی و فناوری برای بازدید از نمایشگاه هوایی ماکس 2015 به مسکو سفر کرده بود گفت، محور گفت و گوها در خصوص این هواپیمای جنگنده بیشتر درباره حوزه‌های فناوری بود و درباره خرید صحبتی نشد زیرا این موضوع باید از مسیرهای مرتبط و تخصصی پیگیری شود.

در جریان سفر هیات بلندپایه علمی و فناوری ایران به ریاست ستاری به مسکو، چند توافقنامه همکاری در این عرصه از جمله درباره نانو، بیوتکنولوژی، هوافضا، هوایی و همکاری علمی با موسسه تحقیقات بنیادین روسیه وابسته به دانشگاه بزرگ MGO امضا شد.

ستاری در این سفر با «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری، «دنیس مانتوروف» وزیر صنعت و تجارت، «دیمیتری راگوزین» معاون امور دفاعی نخست وزیر و «فوروسنکو» دستیار علمی رییس جمهوری روسیه دیدار و در باره گسترش هر چه بیشتر روابط و همکاری های دو کشور به ویژه در زمینه علمی و فناوری مذاکره کرد.

هیات ایرانی همچنین در سفر چهار روزه خود به مسکو که امروز (پنجشنبه) پایان یافت، از نمایشگاه بزرگ بین المللی هوافضای ماکس 2015شامل تسلیحات و صنایع دفاعی، هوایی و هوافضا عرضه شده به وسیله 800 شرکت از 40 کشور جهان از جمله شرکت های ایرانی دیدن کرد.

/ 0 نظر / 11 بازدید