تحولات سوریه

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع نظامی سوری اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور شمار زیادی از تروریست‌های وابسته به "جیش الفتح" را در مناطق ابوالضهور، طلب، کنصفره، طعوم، التمانعه، زیت در حومه ادلب واقع در شمال غرب سوریه به هلاکت رساندند.

این منبع نظامی گفت: یگان‌های ارتش و نیروهای مسلح، یک گروه تروریستی در غرب تپه الشیخ حسین در حومه درعا واقع در جنوب سوریه را از بین بردند. این نیروها همچنین یک خودروی مجهز به تیربار را در اطراف شهرک "طیسیا" در نزدیکی مرزهای اردن منهدم کردند.

نیروی هوای ارتش سوریه همچنین تعدادی از تروریست‌های داعش را در شهر‌‌های تدمر، بیارات تدمر، السخنه، جباب حمد واقع در حومه شرقی حمص را به هلاکت رساندند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین تجمع گروه‌های تروریستی در ارتفاعات "قاره" در حومه دمشق را هدف قرار داده و تعدادی از آن‌ها را به هلاکت رسانده و یا زخمی کردند.

از سوی دیگر پایگاه خبری النشره گزارش داد که ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت مواضع گروه‌های تروریستی را در منطقه "خماشه" جرود قاره در ریف دمشق هدف قرار دادند. در این عملیات چندین نفر از عناصر گروه‌های تروریستی کشته و زخمی شدند.

همچنین نیروهای سوری و حزب الله لبنان 3 خودروی نظامی تروریست‎ها را در منطقه القلمون منهدم کردند.

پایگاه خبری شبکه العالم نیز گزارش داد که نیروهای مردمی شهرهای کفریا و فوعه، حمله گسترده عناصر گروه تروریستی موسوم به "جیش الفتح" را که می‌خواستند بوسیله خودروهای بمبگذاری شده از چندین محور وارد این دو شهر شوند، دفع کردند.

در شهر حسکه نیز نیروهای ارتش سوریه در حال تغییر معادلات به نفع خود هستند به صورتیکه منابع نظامی سوری تأکید کرده اند طی روزهای آتی پاکسازی این شهر از وجود تروریستها اعلام خواهد شد.

/ 0 نظر / 16 بازدید