زیبایی های عاشورا’ و کربلا

ماه محرم الحرام ماه پیروزی خون بر شمشیر و ماه پیروزی حق بر باطل است.فرا رسیدن ماه محرم الحرام ماه عزاداری سید و سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) و هفتاد و دو تن از یارانش بر تمامی مسلمانان و بخصوص شیعیان وفادار آن حضرت تسلیت باد.

زیبایی های عاشوراء

-ایثار:از ویژگی های ستودنی امام حسین(ع) و یارانش،در روز عاشوراء که صفحه حماسه کربلا را بیش از هر چیز درخشان و سفید کرده ایثارگری و اشتیاق بیش از حد آنان به شهادت و لقاء الله است.

-صبر و بردباری:صحنه کربلا برای یاران حق ،سراسر صبر و استقامت است اما تا سخن از صبر و استقامت به میان می آید نام زینب به عنوان ام المصائب در ذهن همگان خطور می کند.

-جهاد با نفس:برتر و دشوارتر از جهاد بیرونی،مبارزه با تمنیات نفس و کنترل هوای نفس و خشم و شهوت،وجد دنیا و فدا کردن خواسته های خویش در راه خواسته های خدا است.

-قبول عذر:حر وقتی آمد و گفت من را ببخش امام حسین(ع) او را بخشید.

-رضایت امام حسین(ع) از خدا:از مراحل بالای عرفان و توحید ((رضا)) است.((رضا)) هم نشان دهنده اوج محبت و دلداگی به خداوند است.

-سعه صدر:یعنی روح بزرگ ،چه روحی به حر فرمود:یتوب الله علیک و یغفر الله علیک حر که آمد توبه کند گفت توبه ات قبول است من برای تو دعا کردم.

-شهادت امام حسین(ع) برای هدایت:امام حسین (ع) خونش را برای چه بخشید؟مردم را از گمراهی و جهل و کوری و شک و ریب بیرون بیاورد.هدف امام حسین(ع) فقط هدایت مردم بود.

-تشکر از خدا:شبی که می داند تمامی یارانش به شهادت خواهند رسید و شبی که می داند در خیمه ها آب نیست و تمامی مشکلات متوجه اوست می گوید:الحمدالله رب العالمین

/ 0 نظر / 2 بازدید