آخرین تحولات عراق

به نقل از پایگاه خبری العهد، بر اثر حمله نیروی هوایی عراق به جبل مکحول و روستای المسحک در شمال تکریت مرکز استان صلاح الدین عراق ده‌ها تن از عناصر داعش کشته شدند.

** 3 شهید و 7 زخمی بر اثر انفجاری در شمال بغداد

از سوی دیگر بر اثر انفجار یک بمب در منطقه الحمامیات در شهرستان التاجی واقع در شمال بغداد پایتخت عراق 2 غیر نظامی شهید و 7 تن دیگر زخمی شدند.

** انهدام 13 پادگان آموزشی داعش


«عبد الامیر الزبیدی» فرمانده علیمات دجله اعلام کرد که 13 پادگان آموزشی داعش در تپه‌های حمرین بین استان‌های دیالی، کرکوک و صلاح الدین طی ماه‌های گذشته منهدم شده است. این پادگان‌ها مخصوص آموزش تروریست‌ها، آماده کردن خودروهای انفجاری و ساخت بمب‌های دستی بوده است.

** آغاز عملیات پاکسازی بیجی از تله‌های انفجاری


«سمیرالشویلی» مشاور رسانه‌ای دستگاه مبارزه با تروریسم عراق امروز دوشنبه با اعلام اینکه ارتش و نیروهای داوطلب مردمی بر بیشتر مناطق شهرستان بیجی در شمال استان صلاح الدین کنترل کامل دارند، افزود عملیات پاکسازی خانه به خانه و کوچه‌ها از بمب‌ها و تله‌های انفجاری برای فراهم کردن مقدمه بازگشت آوارگان به خانه‌های خود شروع شده است.

** حلقه محاصره شهر فلوجه و الرمادی تنگ‌تر می‌شود

نیروهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) و نیروهای عشایر اهل سنت منطقه، طی چند روز گذشته در استان الانبار اقدام به پاکسازی مناطق اطراف شهر فلوجه و الرمادی کرده‌اند و عملیات آنها به صورت اسارت گرفتن تروریستهای داعش و خنثی‌سازی مواد منفجره در مناطق آزاد شده بوده است.

بر اساس این گزارش، روز به روز حلقه محاصره شهر فلوجه و الرمادی تنگ‌تر می‌شود و نیروهای مسلح عراق خود را برای آغاز عملیات پاکسازی شهر فلوجه و الرمادی آماده می‌کنند.

/ 0 نظر / 17 بازدید