سوریه

یک مقام آگاه نظامی در گفتگو با خبرگزاری سوریه(سانا) اعلام کرد: یگان‌هایی از ارتش و مقاومت اسلامی، عملیات دقیقی را علیه گروه تروریستی "جبهه النصره" و "احرار الشام" انجام دادند که این عملیات به تسلط کامل برچند مجتمع مسکونی درضلع غربی شهر "الزبدانی" و هلاکت تعدادی از تروریست ها و انهدام سلاح و همات آنها منجرشد.

این مقام نظامی در ادامه گفت: واحدهای ارتش و نیروهای مقاومت به حرکت خود را به سمت مرکز الزبدانی برای ریشه کن کردن همه تروریست‌ها ادامه می دهند.

منابع میدانی نیز در گفتگو با این خبرگزاری اظهار داشتند: یگان‌های ارتش و نیروهای مقاومت بر 15 مجتمع مسکونی در اطراف میدان "بردی" به سمت میدان "الجسر" در سمت جنوب غربی الزبدانی مسلط شده و تعدادی ازتروریست‌ها را به هلاکت رساندند.

در این خصوص یک منبع نظامی سوری دیروز (یکشنبه) تاکید کرد که پس از نقض آتش‌بس از سوی گروه‌های مسلح عملیات نظامی ارتش سوریه و مقاومت حزب الله در شهرک الزبدانی از سرگرفته شد.

این منبع تصریح کرد: این گروه‌های مسلح تکفیری بودند که اقدام به نقض آتش‌‌بس کرده و در این راستا نقاط تمرکز ارتش سوریه را در الزبدانی هدف گرفتند، به همین دلیل ارتش سوریه عملیات نظامی را ساعت 13 به وقت محلی با گلوله باران مواضع و تجمعات عناصر مسلح در این شهرک از سرگرفتند.

عملیات نظامی الزبدانی درحالی بار دیگر ازسرگرفته شد که به گفته یک منبع آگاه میدانی سوری گروه‌های تروریستی مسلح تنها بر 20 درصد این شهرک سیطره دارند.
 

گفتنی است؛ شهر الزبدانی در استان ریف دمشق واقع شده است. این شهر با مساحت سه هزار کیلومتر تنها 45 کیلومتر از دمشق فاصله دارد و در 11 کیلومتری مرز لبنان واقع شده است.

االزبدانی در مسیر دمشق، حمص و منطقه الساحل واقع شده لذا از اهمیت استراتژیکی برای طرفین درگیر برخوردار است. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای سوریه است که پیشتر به دست داعش سقوط کرده بود، اما اکنون تروریست وابسته به جبهه احرار الشام که یکی از گروه‌های هفت گانه "جبهه الاسمیه" محسوب و اداره می شود.

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت لبنان سیزدهم ماه گذشته میلادی عملیات نظامی آزاد سازی شهر الزبدانی و جدا کردن این شهر ازحومه جنوبی آن و قطع جاده اصلی آن با شهرک مضایا را شروع کردند.

/ 0 نظر / 12 بازدید