امام خمینی(ره) از دیدگاه بزرگان جهان

امام خمینی(ره) نه تنها انقلاب اسلامی ایران را با کمک مردم رقم زد بلکه جهان را تحت تاثیر خود قرار داد.و بزرگان جهان او را ستایش کرده اند و برخی از تحولات دنیا را از او می دانند.

سخنان بزرگان جهان در مورد امام خمینی(ره)

لنسر،پروفسور اتریشی:

امام خمینی(ره) در نزدیک شدن انسان به خدا،فصل جدیدی را گشود و با حمایت مردم،انقلاب اسلامی را که نقطه عطف مهمی در تاریخ قرن بیستم است،به سرانجام پیروزمندانه رساند.

آنتونیو مدرانو،نویسنده اسپانیایی:

جهانیان،همچنان تحت تاثیر انقلاب معنوی او قرار دارند.

میخائیل گورباچف،رهبر شوروی کمونیستی:

او فراتر از زمان می اندیشید و در بعد مکان نمی گنجید.او توانست اثر بزرگی در تاریخ جهان برجای بگذارد.

احمد هوبر،محقق و متفکر سوئیسی:

ایشان از گذشته آمده بود و در حال زندگی می کرد،ولی بیانگر و نماینگر آینده بود.امروز در اروپا احساس می شود سقوط دیوار برلین با انقلاب و قیامی که شما آغاز کردید،مرتبط است.

رابرت کالستون،دانشمند کانادایی:

از نظر من که یک غربی و فردی غیر مسلمان هستم،این معجزه است که یک انقلاب مکتبی و الهی بتواند در جهان امروز این طور تحقق پیدا کرده و در جهت استقرار عدالت به پیش برود،این انقلاب،بدون شک ،از جانب خداوند حمایت می شود.

دکتر میشل جانسون،متخصص روابط بین الملل:

از نظر سمبلیک،انقلاب ایران،نخستین پیروزی مسلمین بر غرب،از قرن شانزدهم به این سو محسوب می شود.نکته اینجاست که اسلام،عامل هدایت کننده این انقلاب بوده و هیچ یک از سیاست های غربی،در آن نقشی نداشتند.

هنری کسینجر،استراتژیست و مشاور یهودی الاصل رییس جمهور آمریکا در دهه 70 میلادی:

آیت الله خمینی(ره)،غرب را با بحران جدی برنامه ریزی مواجه کرد،تصمیمات او آنچنان رعدآسا بود که مجال هر نوع تفکر و برنامه ریزی را از سیاستمداران و نظریه پرداران سیاسی می گرفت.هیچ کس نمی توانست تصمیمات او را از پیش حدس بزند،او با معیارهای دیگری،غیر از معیارهای شناخته شده در دنیا،سخن می گفت و عمل می کرد.گویی از جایی دیگرالهام می گرفت،دشمنی آیت الله خمینی(ره) با غرب،برگرفته از تعالیم الهی او بود.او در دشمنی خود نیز خلوص نیت داشت.

طلال عتریسی،استاد دانشگاه لبنان:

رهبری امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب اسلامی،حرکت و تمدن جهان کنونی می باشد.

ماسیمو فینی،روزنامه نگار معروف ایتالیایی:

حقیقت انقلاب اسلامی و تفکر آیت الله خمینی(ره) بسیار عمیق است و جهان غرب از درک عمیق آن درمانده است.

پروفسور یاوس اوسوس،رییس اتحادیه راه اسلامی در اروپا و استاد برجسته دانشگاه در آلمان:

امام خمینی(ره)،بیدادگر همه موحدان در عصر ما است،احیای دین و معنویت در روزگاری که سیطره مادیت و ابزار مادی و اندیشه های ضد معنوی،جامعه بشری را در چنبره خود گرفته بود،مدیون او و یاران انقلاب اسلامی است.

آلوین تافلر،استراتژیست آمریکایی:

وقتی آیت الله خمینی(ره) فتوای قتل سلمان رشدی را صادر کرد،در واقع برای حکومتهای دنیا پیامی تاریخی فرستاد که بسیاری از دریافت و تحلیل آن عاجز ماندند و مضمون واقعی پیام امام چیزی نبود مگر فرا رسیدن (( عصری جدید))از حاکمیت جهانی،که غربی ها باید آن را با دقت مورد نظر و بررسی قرار دهند.زیرا در ادامه حرکت امام خمینی(ره)،قلمرو اندیشه های بشری هم جایگاه حکومت های دو

/ 0 نظر / 7 بازدید