آخرین تحولات یمن

عربستان سعودی با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه (به جز عمان) و با چراغ سبز آمریکا از ششم فروردین سالجاری حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد تا "عبد ربه منصور هادی" رئیس جمهوری فراری و مستعفی این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

بر اساس گزارش سازمان ملل، از زمان آغاز حمله عربستان سعودی به یمن، طبق آمار رسمی،  3083 نفر از یمنی‌ها شهید و 14هزار و 324 نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند. علاوه بر این بیش از 1 میلیون نفر از مردم این کشور مجبور به ترک خانه و شهر خود شده و به مناطق امن‌تر پناه برده‌اند.

آخرین تحولات یمن:

** شبکه خبری المیادین به نقل از ضیف الله الشامی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گزارش داد که در ادامه درگیری‌های بین ارتش و کمیته مردمی یمن با تروریست‌ها در فرودگاه بین‌المللی عدن و منطقه خور مکسر تعدادی از نیروهای منصور هادی به اسارت ارتش یمن درآمده‌اند.

** همچنین یک منبع نظامی به خبرگزاری رسمی یمن سبأ، گفت ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور ضربات سنگینی را در فرودگاه بین المللی عدن واقع در جنوب یمن به تروریست ها وارد کردند.

** از طرف دیگر یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانستند عناصر القاعده، داعش، شبه نظامیان الاصلاح و منصور هادی و مزدوران عربستان را در فرودگاه عدن به عقب برانند و آنها را به سمت یکی از ورودی‌های فرودگاه محاصره کرده‌اند. این منبع با اشاره به پیشروی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در منطقه خور مکسر تاکید کرد که نیروهای مردمی یمن موفق شدند تعدادی از خودروهای نظامی نظامی عناصر منصور هادی را منهدم کنند.

**
منابع محلی در اعلام کردند که جنگنده‌های عربستان سعودی مناطق جبل النقم و النهدین واقع در جنوب صنعا پایتخت یمن را هدف قرار دادند و ضدهوایی های ارتش یمن نیز به مقابله با آنها پرداختند.

** همچنین شبکه خبری المیادین گزارش داد که جنگنده‌های متجاوز عربستان سعودی در ادامه حملات خود به یمن استان‌های مأرب، عمران و صعده را نیز بمباران کردند.

** شبکه خبری المسیره یمن گزارش داد که بر اثر حمله جنگنده‌های عربستان سعودی به روستای الصدر در بخش «کتاف» در استان صعده دستکم اعضای سه خانواده متشکل از 12 نفر به شهادت رسیدند.

** این شبکه خبری گزارش داد که واحد موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور در پاسخ به حملات عربستان پادگان نظامی "بریالین" عربستان واقع در نجران در جنوب این کشور را موشک باران کردند.

/ 0 نظر / 19 بازدید