آخرین تحولات سوریه

خنثی شدن حمله تروریست‌ها به محله الزهراء، هلاکت 40 تروریست النصره در انفجار انتحاری در ادلب، شهادت امام جمعه حومه دمشق در انفجار تروریستی، عقب نشینی داعش از کوی «اللیلة»، ناکامی تکفیری‌ها در حمله به غرب حلب و انهدام بیش از 50 خودرو حامل مهمات در عملیات ارتش سوریه از جمله مهم‌ترین تحولات سوریه در 24 ساعت گذشته است.

** خنثی شدن حمله تروریست‌ها به محله الزهراء: سایت عربی پرس، ارتش سوریه تلاش گروه‌های تروریستی برای نفوذ به مراکز استقرار خود در محله الزهراء در شهر حلب را خنثی کرد. در این درگیری‌ها شماری از عناصر مسلح کشته و مهمات و سلاح‌های آن‌ها منهدم شد. ارتش سوریه همچنین تلاش گروه‌های تروریستی برای نفوذ به روستای المجیر در جنوب غربی ریف استان السویدا را خنثی و شماری از آن‌ها را کشته یا زخمی کرد.

** هلاکت 40 تروریست النصره در انفجار انتحاری در ادلب: پایگاه خبری النشره گزارش داد که منابع منتسب به مخالفان سوریه اعلام کردند به دنبال وقوع یک انفجار انتحاری در شهر اریحا در حومه ادلب در سوریه دستکم 40 تروریست عضو جبهه النصره به هلاکت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. این منبع همچنین از کشته شدن دو غیر نظامی در یک حمله خمپاره ای در شهرک شقا در حومه السویدا خبر داد. ارتش سوریه نیز عملیات گسترده ای را علیه تروریستها در روستای القصر در حومه السویداء انجام داد که در جریان آن شماری تروریستها به هلاکت رسیده و ادوات نظامی آنها منهدم شد. پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از سایت المرصد، گزارش داد که یکی از عناصر گروه تروریستی داعش این عملیات را انجام داد.

داعش

** شهادت امام جمعه حومه دمشق در انفجار تروریستی: براساس گزارش تلویزیون رسمی سوریه، بر اثر انفجار یک بمب در مسجد جامع  منطقه «التل» واقع در حومه دمشق پایتخت سوریه امام جمعه این منطقه به شهادت رسید.

** عقب نشینی داعش از کوی «اللیلة»: منابع آگاه میدانی سوریه خبر دادند که یگان‌های ارتش سوریه در ادامه عملیات پاکسازی مناطقی از شهر حسکه که حدود 10 روز پیش مورد حمله «داعش» قرار گرفتند، موفق شدند، کنترل کامل کوی «اللیله» را در دست بگیرند و عناصر داعش را وادار به عقب نشینی از این محله به کوی «نشوه غربی» کنند. در این عملیات که با درگیری‌های شدید نیروهای ارتش سوریه با عناصر تکفیری داعش همراه بود، ده‌ها تروریست مسلح کشته و شمار دیگری نیز زخمی شدند. همزمان با عقب نشینی داعش به کوی نشوه غربی، جنگنده‌های ارتش سوریه مواضع این گروه تروریستی تکفیری را در این محله به شدت گلوله باران کرد.

** ناکامی  تکفیری‌ها در حمله به غرب حلب: طبق گزارش خبرگزاری سانا، تروریست‌های تکفیری داعش و جبهه النصره تلاش‌های گسترده خود برای نفوذ به مناطقی در غرب استان حلب سوریه را آغاز کرده بودند که تلاش آنها برای تحقق این هدف با دخالت نظامیان ارتش سوریه با شکست مواجه شد. ارتش سوریه در جریان عملیات خود علیه تکفیری‌ها در این مناطق، ده ها نفر از آنها را به هلاکت رسانده و شماری دیگر را نیز به شدت مجروح نمود. از سوی دیگر، توپخانه‌های ارتش سوریه، مواضع تروریست‌های تکفیری در منطقه مرزی «القلمون» را هدف حملات سنگین خود قرار دادند که طی آن ده ها تکفیری به شدت مجروح شدند.

                                                       ارتش سوریه

 ** انهدام بیش از 50 خودرو حامل مهمات در عملیات ارتش سوریه: به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، یک منبع نظامی سوری گفت که دست کم 15 نفر از سرکردگان گروه های تروریستی تکفیری در عملیات منحصر به فرد ارتش و دیگر نیروهای مسلح سوریه در شهرک صیدا در حومه شرقی درعا به هلاکت رسیدند و بیش از 50 خودرو حامل سلاح و مهمات متعلق به آنها نیز منهدم شد.  طی این عملیات، کارگاه ساخت بمب و مقادیری سلاح و مهمات منهدم شد. تروریست‌هایی که بیشتر آنها وابسته به گروه‌های افراطی مانند جبهه النصره و گروه موسوم به حرکه المثنی هستند، با حمایت رژیم آل سعود وهابی به ارتکاب جنایت ادامه می دهند.

/ 0 نظر / 14 بازدید