یمن

به نقل از شبکه خبری المیادین، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به جنایات عربستان و تجاوزات هوایی جنگنده‌های این کشور، منطقه «الخوبه» در جیزان را موشک باران کردند.

شبکه المسیره به نقل از یک منبع امنیتی یمن گزارش داد که در این حمله موشکی هفت نفر از سربازان سعودی کشته و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

همچنین نیروهای یمنی پایگاه‌های نظامی سعودی در منطقه «الرمضه» جیزان را با 28 موشک هدف قرار دادند که در پی آن دو خودروی نظامی و یک تانک منهدم و چندین نفر از نظامیان سعودی نیز در این حملات کشته و زخمی شدند.

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی با «کاتیوشا» پایگاه «الطلعه» در نجران را نیز موشک باران کردند.

این شبکه در ادامه گزارش داد که نیروهای یمنی پایگاه نظامی «الشعبه» و«العمیس» سعودی‌ها در ظهران عسیر را با موشک‌های گراد هدف قرار دادند.

از سوی دیگر جنگنده‌های رژیم سعودی در ادامه تجاز به یمن صبح امروز ساختمان دولتی در «العتمه» استان الذمار و منطقه «المران» استان صعده را هدف قرار دادند. منطقه «الاشراف» شهر ساقین در استان صعده نیز دوبار توسط جنگنده های رژیم سعود امروز بمباران شد.

براساس منابع خبری، جنگنده‌های ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی منازل شهروندان در شهر حرض استان حجه را هدف قرار دادند.

یک منبع محلی در این استان گفت: جنگنده‌های عربستان منزل یکی از شهروندان یمن را هدف قرار دادند که در نتیجه آن 10 نفر به شهادت رسیده و شماری دیگر زخمی شدند.

در حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان به روستای «السد» در اب چهار شهروند یمنی به شهادت رسیدند. بر این اساس این درگیری ها با انواع سلاح های سنگین و متوسط در مناطق مختلف شهر تعز واقع در مرکز یمن درگرفت.

در همین حال جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان سه حمله هوایی به منطقه «السقه» در استان اب انجام دادند.

عربستان سعودی با ائتلاف نه کشور عربی منطقه (به جز عمان) و با چراغ سبز آمریکا از ششم فروردین سالجاری حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرده‌است که تاکنون ادامه دارد و بیش از چهار ماه است که عربستان سعودی این کشور را تحت محاصره همه جانبه قرار داده و روند کمک رسانی به جنگ زدگان و نیازمندان یمنی را با دشواری مواجه ساخته است.

 از زمان شروع جنگ علیه این کشور، جنگنده‌های ائتلاف ضد یمن منازل، مساجد، مدارس، خیابان‌ها، روستاها، شهرها، جاده‌ها و ... را مورد هدف قرار می‌دهند و میان مناطق مسکونی و نظامی هیچ تفاوتی قائل نمی‌شوند.

/ 0 نظر / 13 بازدید