راهپیمایی روز قدس

روز جهانی قدس" به ابتکار عمل امام خمینی(ره) به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اطلاق شد درحالی که امروز شاهدیم روز قدس به آرمانی مشترک و صدایی واحد در جهان اسلام مقابل نظام سلطه و طاغوت تبدیل شده است.

روز جهانی قدس «یوم‌اللّه» است، روز سردادن ندای «لا‌اله‌الّا‌اللّه» و «محمدٌ رسول اللّه» است، قطره قطره خون شهدای فلسطین امروز فریادِ مسلمانی سر می‌دهد.

امروز سراسر ایران اسلامی «آرمان فلسطین» را به‌عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران به سراسر امت اسلامی یادآوری می‌کنند که همانا مسلمانان در هر زمانی باید به ندای مظلومان عالم بشتابید. آری؛ امروز ابرقدرت‌ها از بیداری مظلومان و مستضعفان و از تحقق پیروزیِ خون بر شمشیر به هراس افتاده‌اند.

* هم‌گامی اصفهانی‌ها برای فریاد مظلومیت مردم فلسطین؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری

امروز روز قدس است، روز دفاع از مظلومیت بشر، روز اقتدا به قبله نخست مسلمین، امروز روز جلب توجه جهانیان و مدعیان حقوق بشر به جغرافیای مظلوم غزه است.

دقایقی پیش راهپیمائی عظیم روز قدس همزمان با سراسر کشور در اصفهان از مسیرهای هشت‌گانه به سمت میدان امام و شهرستان‌های استان آغاز شد.

از ساعت 10 صبح راهپیمائی از مسیرهای هشت‌گانه آغاز شده و قرار است در ساعت 11 صبح در میدان امام(ره) همراه با سخنرانی حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین پور محمدی وزیر دادگستری ادامه پیدا کند.

این مراسم باشکوه امسال با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی، وزیر دادگستری برگزار می‌شود، که مردم اصفهان امسال نیز مانند سال‌های گذشته حمایت خود را از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین در راه مبارزه با رژیم اشغالگر قدس اعلام و بار دیگر با آرمان‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تجدید بیعت می‌کنند.

همچنین از دیگر شرکت‌کنندگان در راهپیمایی قدس امسال اصفهان، وزیر اقتصاد و امور دارایی است.

همچنین راهپیمایی روز قدس با شعار "روز جهانی قدس، تجلی آرمان فلسطین" همزمان با سراسر کشور، در شهرضا آغاز شد تا ایرانیان یک‌صدا با حرکت در مسیرهای راهپیمایی به سمت محل‌های برگزاری نماز جمعه، فریاد مظلومیت ملت فلسطین و مظلومیت مردم بی‌دفاع یمن را به گوش جهانیان برسانند.

مردم روزه‌دار شهرستان شهرضا از صبح امروز با حضور در خیابان‌ها، مسیرهای تعیین شده راهپیمایی روز جهانی قدس تا میعادگاه نماز جمعه را می‌پیمایند.

مردم روزه‌دار مؤمن با در دست داشتن پوسترها و پلاکاردهایی با مضمون حمایت از مردم مظلوم فلسطین و ابراز تنفر و انزجار از رژیم اشغالگر قدس، بار دیگر حمایت خود را از مسلمانان مظلوم فلسطین اعلام کردند.

به گزارش تسنیم، امسال روز قدس همزمان با روزی شد که مردم متدین و دارالمومنین کاشان و همه شیعیان مرتضی علی(ع) در شب 23 ماه مبارک رمضان تا صبح را شب زنده‌داری کردند.

آری، ساعت 10 صبح روز جمعه 19 تیر زمانی بود که برای پیمان، همدلی و همزبانی به حمایت از مردم زجر کشیده و مظلوم فلسطین، لبنان و یمن اعلام شده بود.

حضور کودکان، جوانان، نوجوانان، پیرمردان و پیرزنان با در دست داشتن پلاکاردها، پوسترها و شعارها، آدمک‌های سران مستکبر و ملعون رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا و حضور برادارن و خواهران افغان در این روز عظیم همدلی و زیبائی شهر را بیش از پیش نشان می‌داد.

مردم با سردادن شعارهایی چون "دفاع از اسلام، دفاع از ولایت فقیه است"، " راه امام و راه شهدا همیشه پاینده است"، " تداوم انقلاب هوشیاری اسلام است"، "مرگ بر ضد ولایت فقیه"، "مرگ بر آمریکا و اسرائیل" با مشت‌های گره خورده سیلی محکمی را بر دهان استکبار زدند.

برگزاری تریبون آزاد، برپایی ایستگاه دل نوشته و نقاشی کودکان، رادیو بصیرت به همت معاونت تربیت و آموزش سپاه کاشان در مصلی بقیه‌الله الاعظم و مقابل سپاه، شعرخوانی ذاکر و شاعر اهل بیت(ع) در حمایت از مردم فلسطین و یمن از دیگر نکات قابل تامل در راهپیمایی کاشان بود.

روز قدس، روز صدور فرهنگ انقلاب به تمام جهان است

محسن گلابی ‌فرماندار شهرضا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه امام راحل (ره) با تیزبینی و درایت مثال‌زدنی خود، اهمیت وجود چنین روزی را درک و به همگان اعلام کردند، اظهار داشت: با گذشت 37 سال از این نامگذاری می‌بینیم که این ابتکار امام(ره) تا چه اندازه کارساز شده است.

وی افزود: امروز دنیای استکبار از حضور پرشور امت اسلامی در حمایت از فلسطین به وحشت افتاده است که با این سیل خروشان جمعیت که در حمایت از امت فلسطین به صحنه آمده‌اند، چه بکند.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه انتخاب و معرفی روز قدس به عنوان صدور فرهنگ انقلاب به تمام جهان است، گفت: روز قدس، روز فریاد مستضعفان علیه مستکبران دنیا است و امروز آرمان فلسطین با نامگذاری روز قدس بین‌المللی شده است.

وی با تأکید بر اینکه بخش اعظمی از مشکلات و جنگ‌های منطقه به‌واسطه وجود رژیم اسرائیل است، بیان کرد: برگزاری روز قدس وحشت به دل دشمنان اسلام و رژیم صهیونیستی انداخته است.

گلابی با بیان اینکه روز قدس، سنبل دفاع از آزادی و حقوق بشر است، تصریح کرد: روز قدس به عنوان روز صلابت و اقتدار امت اسلامی در به نمایش گذاشتن وحدت و یکپارچگی آن در حمایت از فلسطینیان است.

* راهپیمایی روز قدس در استان فارس آغاز شد؛ سخنران پایانی: ‌حجت‌الاسلام اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)

مردم روزه‌دار شهر شیراز با سردادن شعارهای "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" راهپیمایی خود را با تجمع در میدان 15 خرداد این شهر آغاز و به سمت شاهچراغ(ع) در حرکت هستند.

مسیر راهپیمایی در شیراز از چهار راه 15 خرداد، چهار راه خیرات، چهار راه مشیر، سه راه پیروزی به سمت حرم  مطهر احمدبن موسی(ع)  است و پس از آن راهپیمایان در شبستان امام خمینی(ره) این آستان مقدس تجمع کرده و قطعنامه سراسری روز قدس را قرائت می‌کنند.

ارامنه و زرتشتیان شیراز نیز که همچون سایر اقشار مختلف سیاسی، فرهنگی، ورزشی، شخصیت‌ها و سایر گروه‌های اجتماعی قبل از راهپیمایی روز قدس با صدور بیانیه‌‌ای حضورشان را در راهپیمایی روز قدس اعلام کرده بودند در جمع راهپیمایان حضور دارند.

براساس این گزارش در 29 شهرستان، 104 شهر و بخش قابل توجهی از روستاها و مراکز دهستان‌های استان فارس نیز راهپیمایی آغاز شده است.

راهپیمایان پس از گذراندن مسیر تعیین شده راهپیمایی در مصلاها و محل اقامه نماز جمعه گردهم آمده تا علاوه بر قرائت قطعنامه پایانی از خطبه‌های نماز جمعه نیز بهره‌مند شوند.

سخنران راهپیمایی روز قدس در شیراز ‌حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) است.

*راهپیمایی روز جهانی قدس در استان قم آغاز شد‌؛ سخنرانی پایانی: حجت‌الاسلام اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه

راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس همگام با سراسر کشور با حضور علماء، مراجع عظام تقلید و اقشار مختلف مردم در استان قم آغاز شد.

راهپیمایی روز جهانی قدس ‌صبح امروز با حضور راهپیمایی‌کنندگان از مناطق مختلف شهر به سمت میدان شهید مطهری آغاز شده و پس از اجتماع مردم در این مکان به سمت حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) ادامه دارد.

سخنران مراسم پایانی روز جهانی روز قدس حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه است.

* راهپیمایی روز قدس در استان کرمان آغاز شد

راهپیمایی روز قدس همزمان با سراسر کشور در استان کرمان آغاز شد.

مردم روزه‌دار کرمانی از ساعت 10:30 صبح با حرکت در مسیرهای راهپیمایی به سمت مصلای کرمان، فریاد اعتراض خود را نسبت به مظلومیت ملت فلسطین و مظلومیت مردم بی دفاع یمن به گوش جهانیان می‌رسانند.

در طول مسیرهای راهپیمایی صندوق‌های کمک به مردم بی دفاع یمن و فلسطین آماده شده است.

*راهپیمایی روز قدس در استان یزد آغاز شد

روزه‌داران یزدی هم اینک با حضور در میدان شهید بهشتی(ره) شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا سر می‌دهند.

مسیر راهپیمایی در یزد از میدان شهید بهشتی، خیابان امام خمینی(ره)، چهارراه شهدا، خیابان قیام انجام می‌شود و روزه‌داران در نهایت در مسجد ملااسماعیل یزد تجمع می‌کنند.

مردم استان یزد در مراسم راهپیمایی روز قدس، به صورت پرشور شعارهای کوبنده‌ای در محکومیت جنایت‌های آل‌سعود، اسرائیل، آمریکا، انگلیس و دیگر کشورهای مستکبر جهان سر دادند.

شعار "مرگ بر این ظلم و بر این جنگتان، قدس رها می‌شود از چنگتان" یکی از کوبنده‌ترین شعارهایی است که مردم ولایی همیشه درصحنه یزد به صورت یک‌صدا فریاد می‌زنند.

از دیگر شعارهای مردم یزد در راهپیمایی روز قدس می‌توان به شعارهای "نابود می‌شوند به لطف خدا، یهودی و صهیونیسم و آمریکا"، "داعشی و تکفیری عامل اسرائیل است" و "آتش فشان مردم از شرر آمریکاست" اشاره کرد.

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز قدس یزد در این مراسم با تاکید بر اینکه نیاز اصلی مسلمانان در شرائط فعلی اتحاد است، شعار "یا ایهاالمسلمون اتحدو اتحدو" سر دادند.

روزه داران یزدی همچنین با تاکید بر اینکه "جنایت صهیونیسم زیر سر آمریکاست"، داعش را ساخته دست اسرائیل دانستند و با شعار "داعشی و اسرائیل متحد یکدیگر"، بر این موضوع تاکید کردند.

*راهپیمایی روز جهانی قدس در استان گیلان آغاز شد؛ سخنرانی پایانی: حجت‌الاسلام ذوالنور، کارشناس مسائل سیاسی

راهپیمایی این روز بزرگ صبح امروز در سراسر استان به سوی میعادگاه‌های نماز جمعه و در شهر رشت از مبادی چهارگانه به سمت مصلی رشت آغاز شد.

سخنران اصلی این مراسم در رشت، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور، کارشناس مسائل سیاسی است.

همچنین دلاورمردان و شیرزنان شهرها و روستا‌های شهرستان رودبار همزمان با سراسر کشور با راهپیمایی حماسی خود بار دیگر جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند.

مردم همیشه بیدار و روزه دار دیار میوه صلح و دوستی زیتون در شهرهای رودبار، منجیل، لوشان، رستم آباد، توتکابن، جیرنده و بره سر و نیز روستای چهارمحل با مشتهای گره کرده و طنین رسای خود شعارهایی را در محکومیت آمریکا، اسرائیل و آل سعود سر دادند و تأکید کردند قدس و فلسطین اولویت نخست مسلمانان است.

سیل خروشان جمعیت، راهپیمایی خود را در رودبار از مسجد حضرت ولی عصر(عج) پایین بازار آغاز و پس از طی مسافت 3 کیلومتری وسط بازار،  بلوار امام خمینی(ره)  در مصلی امام خمینی(ره) رودبار حضور پیدا کردند.

در روز جهانی قدس، یک‌بار دیگر مشت‌های گره‌کرده مردم رشت در دفاع از مردم ستمدیده فلسطین در آسمان ‌رشت برافراشته ‌و ندای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل ‌طنین انداز شد.

در این تجمع پرشور که در راستای فرمان مقام معظم رهبری که وجدان جهانی را دعوت به قضاوت و داوری کردند، مردم در میدان مصلای این شهر حضور یافتند.

شهر باران در روز قدس با باران دیدگان عزاداران علی بن ابیطالب (ع) بارانی شد و ظهر تابستان را مانند روی مدعیان حقوق بشر خجالت زده کرد. امروز قدرت مشت‌های کوچک کودکان گیلانی به رخ رژیم کودک‌کش صیهونیستی کشیده شد و با نماز ظهر آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در مصلای رشت به پایان رسید.

* آغاز راهپیمایی روز قدس مردم علوی تبار مازندران

راهپیمایی روز قدس مازندران از دقایقی پیش در شهرهای مختلف استان آغاز شد.

حماسه حضور مردم مازندران در ساری از میدان شهید قاسمی ساری آغاز و تا میدان شهدای این شهر ادامه دارد، مردم روزه‌دار استان علوی تبار مازندران در یک روز هوای گرم تابستانی به خیابان‌ها آمده‌اند.

راهپیمایی روز قدس شهرهای مازندران امسال در 49 شهر، بخش و دهستان استان برگزار و هر لحظه برحضور پرشور مردم در این روز در خیابان‌های شهرهای استان افزوده می‌شود.

* آغاز راهپیمایی روز قدس در سراسر آذربایجان شرقی؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام آل‌هاشم، رئیس عقیدتی سیاسی ارتش

راهپیمایی روز جهانی قدس از دقایقی پیش در تبریز و شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش تسنیم، این راهپیمایی در تبریز از مسیرهای نه‌گانه به سمت مصلی امام خمینی (ره) آغاز شده که بر اساس گزارش میدانی تسنیم از مسیرهای آغازین این راهپیمایی، لحظه‌به‌لحظه مردم روزه‌دار تبریز با مشت‌های گره کرده علیه آمریکا و اسرائیل به صفوف مبارزه جهانی علیه استکبار می‌پیوندد.

تبریزی‌ها در این راهپیمایی با پشتیبانی مستحکم از انتفاضه مردم فلسطین، ضمن لبیک به پیام مقام معظم رهبری، دفاع از خط مقاومت در فلسطین، لبنان، یمن و بحرین، در مقابل سیاست‌های استعماری اسرائیل غاصب را یکی از انگیزه‌های اصلی حضور در این مراسم عنوان می‌کنند.

تمامی مسیرهای راهپیمایی تبریز تا ساعت 11.30 به جایگاه سخنرانی راهپیمایی در سه راهی طالقانی - مصلی می‌رسند که قبل از قرائت قطع نامه ده‌بندی، در پایان این مراسم حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم، رئیس عقیدتی سیاسی ارتش به سخنرانی می‌پردازد.

مردم روزه‌دار آذربایجان در شهرستان‌ها نیز با تجمع در مصلی‌های نماز جمعه، حمایت قاطع خود را از مظلومین جهان، به‌ویژه فلسطین اعلام خواهند کرد و با شعارهای "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" خواستار آزادی قدس شریف هستند.

* راهپیمایی روز قدس در آذربایجان‌غربی آغاز شد؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه

مردم روزه دار آذربایجان غربی ‌صبح امروز با حضور در ابتدای مسیرهای اعلام شده در 16 شهرستان استان راهپیمایی وحدت بخش خود را در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و با هدف تاکید بر اهمیت آزادسازی فلسطین آغاز کردند.

راهپیمایان در ارومیه در میدان ولایت‌فقیه گرد‌هم آمده اند تا از مسیر خیابان شهید محمد منتظری، به میدان دفاع مقدس رسیده و از طریق بلوار رسالت به مصلای امام خمینی(ره) رهسپار می‌شوند تا در پایان این مراسم به سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ‌گوش فرا دهند.

هم‌اینک صدها هزار نفر از مردم آذربایجان غربی در شهرهای ارومیه، خوی، میاندوآب، بوکان، مهاباد، نقده، اشنویه، ماکو، چالدران، شوط، پلدشت، تکاب، پیرانشهر، سردشت، سلماس، چایپاره، محمدیار، نوشین شهر و شاهین دژ راهپیمایی خود را با سر دادن شعارهای "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" آغاز کرده‌اند.

* راهپیمایی روز ‌قدس در خراسان رضوی آغاز شد‌؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس

راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس همزمان با سراسر کشور در استان خراسان رضوی و مشهد مقدس آغاز شد.

در مشهد مقدس، این راهپیمایی از محل میدان 15 خرداد ‌صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استانی و کشوری آغاز شده است.

سیل خروشان جمعیت حاضر در این راهپیمایی به سمت حرم مطهر رضوی حرکت کرده و در نهایت با تجمع در حرم منور رضوی و با سر دادن شعارهای استکبارستیزانه برائت خود را از استکبار جهانی اعلام می‌کنند.

سخنران مراسم پایانی روز جهانی روز قدس حجت‌الاسلام حسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی است.

راهپیمایی روز قدس عقب‌نشینی استکبار جهانی را رقم می‌زند

غلامحسین مظفری فرماندار ویژه نیشابور در پایان راهپیمایی روز جهانی قدس در مسجد جامع نیشابور، اظهار داشت: روز قدس روز تکثیر مقاومت اسلامی در منطقه است.

وی افزود: حضور مردم غیور نیشابور در راهپیمایی روز قدس ادامه راه شهدایی است که پیام آنها استقامت و پایداری است.

فرماندار ویژه نیشابور با اشاره به اینکه این حضور پاسخ به ندای حق‌طلبانه رهبر معظم انقلاب اسلامی است که همواره بر دفاع از مظلوم و مقاومت در برابر جریان ظلم جهانی تاکید داشتند بیان کرد: امیدواریم ثمره این راهپیمایی عظیم در ایران اسلامی و سایر ملل مسلمان، اهتزاز پرچم آزادی در فلسطین و سایر کشورهای تحت ظلم باشد.

وی تاکید کرد: در شرایطی که داعش در کشورهای اسلامی مشغول فتنه‌انگیزی است و آل سعود با وقاحت تمام مشغول بمباران مردم مظلوم یمن است، مردم نیشابور بر مبنای تکلیف شرعی به‌عنوان پیروان حضرت رسول خاتم(ص) و شیعیان امیرالمومنین علی(ع) در صحنه روز جهانی قدس حاضر شدند و از حقوق مردم فلسطین دفاع کردند.

فرمانده ویژه نیشابور با بیان اینکه باید مراقب توطئه‌های دشمنان باشیم، تصریح کرد: از فریب و خدعه کسانی که همیشه کمر به نابودی ایران اسلامی بسته‌اند نباید غافل بود و این امر جز در سایه رهبری انقلاب اسلامی موفق نمی‌شود.

مظفری خاطرنشان کرد: امروز نیاز به وحدت و همدلی و انسجام داریم و حرکت امروز ملت ایران در این شرایط حساس، نشان دهنده همدلی و انسجام است.

* راهپیمایی روز جهانی قدس در زنجان آغاز شد؛ سخنران پایانی: سردار شریف، مسئول روابط‌عمومی کل سپاه

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با سراسر ایران اسلامی در زنجان آغاز شد.

در این مراسم هزاران نفر با سر دادن شعار«مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» مشت محکمی بر دهان  استکبار جهانی و زورگویان و یاوه‌گویان زده و با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید میثاق می‌کنند.

این راهپیمایی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استانی و کشوری از میدان قائم زنجان آغاز شده و به سمت مصلی خاتم‌النبیاء در حرکت است.

سخنران پایانی روز جهانی قدس در زنجان سردار رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس کشور و مسئول روابط‌عمومی کل سپاه پاسداران است.

مردم ولایت‌مدار و روزه دار ابهر نیز به منظور تجدید پیمان با رهبر کبیر انقلاب و در دفاع از آرمان‌های مقدس ‌انقلاب اسلامی خود را به مصلی نماز جمعه این شهر رسانده و خشم انزجارشان را نسبت به جنایات و اقدامات ددمنشانه اسرائیل غاصب را به نمایش گذاشتند.

علاوه بر ابهر، مردم شهرهای هیدج و صایین قلعه و سایر روستاهای این شهرستان با حضور در خیابان‌ها و معابر عمومی با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند.

زنان و مردان ولایت‌مدار ایجرود نیز امروز به همراه کودکان خود از مقابل سپاه ناحیه ایجرود ‌تا مصلی نماز جمعه این شهرستان حرکت کرده و به ندای «هل من ناصر ینصرنی» مردم مظلوم فلسطین پاسخ دادند.

علاوه بر مردم زرین آباد، اهالی شهر حلب به همراه ساکنان روستاهای شهرستان ایجرود با شعار «فلسطین، فلسطین، حمایتت می‌کنیم» و «فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است» از مردم و مظلومان فلسطین و گروه‌های مقاومت حمایت کردند.

مردم خدابنده نیز با سردادن شعار «هیهات من‌الذله» و با پیمودن مسیر میدان شهدا تا مصلی نماز جمعه شهر قیدار بار دیگر ندای حق طلبی مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین را به گوش جهانیان رساندند.

در این میان مردم شهرستان خرمدره نیز با تاسی از سید و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به یاری مظلومان در خون غلتیده فلسطین شتافته و در حد فاصل میدان قائم تا مصلی نماز جمعه انسان‌های آزادی‌خواه جهان را به دفاع از مردم فلسطین دعوت کردند.

مردم شهیدپرور طارم نیز با شعار «مرگ بر اسرائیل» با پیمودن مسیر راهپیمایی از میدان امام علی(ع) تا مصلی نماز جمعه، جنایات اسرائیل در نوار غزه و مناطق اشغالی فلسطین را محکوم کردند.

مردم نوع دوست و ظلم ستیز ماهنشان هم با شعار «سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن» با آرمان امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند. ماهنشانی‌ها راهپیمایی روز جهانی قدس خود را از مقابل سپاه آغاز و به سمت مصلی نماز جمعه حرکت کردند.

مردم ولایت مدار سلطانیه نیز با شعار «اسرائیل ننگت باد، آمریکا شرمت باد» و در حمایت از شرافت و انسانیت حد فاصل مسجد فاطمه‌الزهرا(س) تا مصلی نماز جمعه را پیمودند.

* فریاد «مرگ بر اسرائیل» در سراسر استانی اردبیل طنین‌انداز شد؛ سخنران پایانی: آیت‌الله فاضل‌گلپایگانی

راهپیمایی روز قدس که در اردبیل از دقایقی پیش آغاز شده، مردان و زنان غیرتمند دیار دارالارشاد با حرکت در مسیر خیابان امام خمینی(ره) در حالی که با سر دادن شعارهایی از دشمنان عالم اسلام و ظالمان در سرتاسر جهان اعلام برائت و انزجار می‌کنند، مسیر راهپیمایی را می‌پیمایند.

مردم ولایی و غیور دیار سترگ سبلان در حالی که تمثال‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و پرچم پرافتخار و سه‌رنگ جمهوری اسلامی ایران را در دست دارند با مردم مظلوم دنیا و به ویژه فلسطین اعلام همدردی می‌کنند و حرکت‌های وحشیانه و ظالمانه رژیم منفور صهیونیستی را محکوم می‌کنند.

اردبیلی‌ها با شعارهای «مرگ بر اسرائیل کود‌کش»، « مرگ بر آمریکای بی‌وجدان»، «سکوت هر مسلمان خیانت از است به قرآن»، «الله‌اکبر»، «هیهات منه الذله»، «یا ایها المسلمون اتحدو اتحدو»، «منافق منافق ننگت باد ننگت باد»، «از غزه تا یمن کودکشی را متوقف کنید» به جهانیان اعلام می‌کنند که در مقابل این جنایات و کودک‌کشی‌های اسرائیل تنها نظاره‌گر نباشند و با شعارهای توخالی حقوق بشر در حق بشریت ظلم نکنند.

راهپیمایی‌کنندگان در این آئین باشکوه و سراسر غرور و افتخار پلاکاردها و نوشته‌هایی را با تصاویر جنایات و وحشیگری‌های صهیونیست‌ها در غزه و فلسطین با شعارهایی مبنی بر اینکه به کدامین گناه این کودکان کشته می‌شوند، در دست گرفته و از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین حمایتشان را با فریادهای خشم و انزجار از اسرائیل و آمریکا اعلام می‌کنند.

در این سیل خروشان مردمی که ‌علیه رژیم غاصب صهیونیستی به‌راه افتاده تمامی مردم از هر قشری و گروهی از پیر و جوان، کوچک و بزرگ، زن و مرد و همه و همه آمده بودند تا به دشمنان اعلام کنند که همواره یاری‌گر مظلومان جهان بوده و قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین و کودکان رنج‌کشیده را تنها نمی‌گذارند.

راهپیمایی مردم اردبیل که از ساعت 11 از تقاطع ایستگاه سرعین آغاز شده تا مصلای اردبیل ادامه می‌یابد و در پایان این مراسم تلاوت قرآن، قرائت بیانیه و سخنرانی آیت‌الله فاضل گلپایگانی انجام شده و مردم غیرتمند و روزه‌دار اردبیل در مصلای این شهر نماز جمعه را به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اقامه می‌کنند.

همچنین در مشگین شهر حضور آحاد مردم، زن و مرد، پیر و جوان، گروه‌های بسیجیان، خانواده‌های معظم شهداء و جانبازان، اقشار مختلف مردم نشانگر عزم مردم این شهرستان است که حتی از ساکنان روستاهای دور و نزدیک نیز در این راهپیمایی به چشم می‌خورد و حکایت از همدلی و وحدت مردم این شهرستان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و لبیک به فرمان تاریخی امام راحل دارد.

خانواده‌های شهدا و جانبازان نیز با قرار گرفتن در ابتدای صف راهپیمایی و با در دست داشتن شعارهای ضد استکباری نشان دادند که ایران یک کشور شهید پرور است و برای رسیدن به اهداف به حق خود از جوانان غیوری برخوردار است که از نثار خون گرانقدر خود در راه کشورشان دریغ نمی‌کنند و شهادت در راه وطن را افتخار خود می‌دانند.

مردم روزه دار و متدین شهرستان خلخال نیز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور و شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، وفاداری خود نسبت به از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع تمام قد از مردمان مظلوم و مسلمان فلسطین را با قدرت به نمایش گذاشتند.

میدان معلم خلخال از صبح امروز نظاره‌گر حضور مردم وفادار و انقلابی خلخال بود که به انزجار از جنایت‌های اسرائیل غاصب به کودکان و مردمان مستضعف فلسطین و غزه دور هم جمع شدند و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

مردم همیشه در صحنه خلخال ضمن اعلام حمایت قطعی از مردم فلسطین، نامگذاری این روز بزرگ را توسط بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) یک حرکت بزرگ انقلابی یاد کردند.

به گزارش تسنیم، مردم ولایتمدار و روزه‌دار شهرستان پارس‌آباد نیز از لحظاتی اولیه در راهپیمایی روز قدس در مسیرهای راهپیمایی حاضر شده و با سر دادن شعارهایی از رژیم‌ غاصب و کودک‌کش صهیونیست اعلام برائت و انزجار کردند.

‌مردم با مشت‌های گره‌خورده و با سردادن شعارهایی از مقابل سپاه در مسیرهای راهپیمایی تا مصلای این شهر حرکت کرده و به جهانیان اعلام کردند که همواره در کنار مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین و سایر کشورهای مسلمان و مظلومان دنیا بوده و از آنها حمایت می‌کنند.

به گزارش تسنیم، مردم مسلمان و متدین نمین نیز از دقایقی ابتدایی صبح امروز ‌در مقابل مسجد جامع شهر نمین حاضر شده و برای سر دادن شعارهای انزجار و برائت از مستکبران و رژیم صهیونیستی و پیشگامی در حمایت از قدس شریف آماده شدند.

در این راهپیمایی عظیم مردم شهرستان نمین با سر دادن شعارهایی، کودک‌کشی و ظلم‌های رژیم غاصب صهیونیستی را در فلسطین و غزه محکوم کرده و به جهانیان اعلام کردند که در مقابل این حرکت‌های وحشیانه و مسلمان‌کشی و کودک‌کشی سکوت نکنند.

راهپیمایی‌کنندگان در حالی که پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی را با خود حمل کرده و در آن از ظالمان و مستکبران و رژیم کودک‌کش صهیونیست اعلام بیزاری می‌کردند با خشم و اقتدار به دشمنان اعلام کردند که به هر قیمتی از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین و آرمان‌های آن‌ها و قدس شریف دفاع خواهند کرد.

همچنین امروز مردم شهرستان سرعین در ‌سیل عظیم و خروشان مردمی ملت غیور ایران حاضر شده و با فریادهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا به جهانیان اعلام کردند که لحظه‌ای از آرمان‌های قدس شریف غافل نمی‌شوند و دفاع از مردم فلسطین به یک فرهنگ ماندگار برای ملت غیور ایران تبدیل شده است.

به گزارش تسنیم، مردم شهرستان کوثر نیز در میدان شهرداری که محل آغاز راهپیمایی بود، تجمع کردند و با دادن شعارهایی مبنی بر مظلومیت مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین مسیر راهپیمایی را تا مسجد جامع این شهر پیمودند.

مردم روزه‌دار این شهرستان همپای ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی آمدند تا بار دیگر به جهانیان ثابت کنند که پشتیبان و حامی آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری هستند و از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین و غزه غافل نمی‌شوند.

همچنین مردم بیله‌سوار از لحظات اولیه راهپیمایی در خیابان امام (ره) حاضر شده و با اعلام بیزاری و نفرت از رژیم صهیونیستی با سردادن شعارهای مرگ بر اسرائیل کودک‌کش به سمت مسجد جامع این شهر حرکت کردند.

به گزارش تسنیم، راهپیمایی روز قدس دقایقی پیش همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با شعار روز جهانی قدس، تجلی آرمان فلسطین، فریاد وحدت امت اسلام علیه جاهلیت مدرن و کودک‌کشی از غزه تا یمن در شهرستان مرزی گرمی آغاز شد.

مردم فهیم و همیشه در صحنه شهرستان گرمی هم‌صدا با سایر مناطق کشور ‌به دعوت حضرت روح الله‌(ره) و خلف بر حقش لبیک گفتند و در آخرین جمعه ماه رمضان با حضور در راهپیمایی عظیم روز جهانی قدس نشان دادند میراث‌دار این آرمان جهانی بنیانگذار کبیر انقلاب هستند.

به گزارش تسنیم، با وجود گرمای هوا، مردم مومن و روزه‌دار شهرستان نیر با حضوری گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس و دادن شعارهای ضدصهیونیستی این رژیم غاصب را محکوم کردند.

دانش‌آموزان اردبیلی با حضور در راهپیمایی قدس جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

صابر سپهری مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: دانش آموزان استان اردبیل با حضور حماسی در روز قدس حمایت خود را از کودکان و دانش آموزان فلسطینی نشان دادند و خواستار آزادی مردم مظلوم فلسطین از دست رژیم غاصب صهیونیستی شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل بیان کرد: دانش‌آموزان اردبیلی با شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و مرگ بر ستمگر، انزجار خود را نسبت به استکبار جهانی نشان دادند و با وحدت و همدلی خواستار آزادی قدس شریف شده‌اند که امیدواریم با انسجام و وحدت مسلمانان جهان قدس شریف هرچه زودتر آزاد شود.

وی بیان کرد: مهمترین پیام روز قدس بصیرت، ولایت‌‌مداری و حمایت مردم ایران از مسلمانان فلسطین است که حضور پرشکوه امروز مردم با زبان روزه و در زیر گرمای شدید ترس و دلهره شدیدی بر پیکره استکبار جهانی انداخته و نقشه‌های آنان را به یاس و ناامیدی تبدیل کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل ضمن محکومیت جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی، گفت: رژیم صهیونیستی با کشتن کودکان مظلوم فلسطین آثار ننگینی از خود در تاریخ به یادگار گذاشته و این رژیم جعلی باید از صحنه تاریخ محو شود.

* راهپیمایی روز قدس در استان البرز آغاز شد؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام سید صدرالدین شریعتی

مردم روزه‌دار شهر کرج با سردادن شعارهای "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" راهپیمایی خود را با تجمع در میدان شهداء این شهر آغاز و به سمت مصلی نمازجمعه در حرکت هستند.

مسیر راهپیمایی در کرج از میدان شهداء، خیابان مهدیه (مظاهری)، میدان توحید، بلوار امامزاده حسن (ع) است و پس از آن راهپیمایان در مصلی نمازجمعه تجمع کرده و قطعنامه سراسری روز قدس را قرائت می‌کنند.

براساس این گزارش در شهرستان‌ها، شهرها و بخش قابل توجهی از روستاهای استان البرز نیز راهپیمایی آغاز شده است.

راهپیمایان پس از گذراندن مسیر تعیین شده راهپیمایی در مصلاها و محل اقامه نمازجمعه گردهم آمده تا علاوه بر قرائت قطعنامه پایانی از خطبه‌های نماز جمعه نیز بهره‌مند شوند.

گزارش میدانی خبرنگاران تسنیم حکایت از افزایش جمعیت به راهپیمایان، ایجاد صفوف به هم پیوسته با اتحاد و همدلی تمام و اعلام یک صدای انزجار از رژیم منحوس صهیونیستی دارد.

براساس این گزارش، دقایقی پیش استاندار البرز، فرماندار کرج، فرمانده انتظامی استان البرز، مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز، اعضای شورای شهر و شهردار کرج نیز به جمع راهپیمایان روز قدس در کرج پیوستند.

سخنران راهپیمایی روز قدس در کرج ‌حجت‌الاسلام والمسلمین سید صدرالدین شریعتی است.

* راهپیمایی باشکوه روز قدس در خراسان‌جنوبی آغاز شد؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام رئیسی، دادستان کل کشور

مردم خراسان‌جنوبی اعم از زن و مرد، پیر و جوان، کودک و نوزاد امروز به‌خیابان آمدند تا اتحاد امت اسلامی علیه ظلم و ستم و استکبار را به تمام جهان نشان دهند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در خراسان‌جنوبی از ساعت 11 صبح در بیش از 30 نقطه این استان آغاز شده و هم‌اکنون در حال برگزاری است.

سخنران راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس در شهرستان بیرجند حجت‌الاسلام رئیسی دادستان کل کشور و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان است.

راهپیمایی روز قدس در مرکز استان از میدان ابوذر به سمت خیابان ارتش، خیابان پاسداران و میدان قدس ادامه دارد.

به گفته خبرنگاران سایر شهرستان‌های استان نیز شور و شوق مردم در تمام شهرستان‌ها، برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس وصف‌ناپذیر است.

* راهپیمایی روز جهانی قدس در لرستان آغاز شد؛ سخنران پایانی: حجت‌الاسلام داوودی استاد حوزه علمیه قم

همزمان با سراسر کشور مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان‌های استان لرستان آغاز شده و مردم مومن و انقلابی این استان با سردادن شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و«مرگ بر آمریکا» به سمت میعادگاه‌های نماز جمعه درحرکت هستند.

در شهرستان خرم‌آباد مرکز استان لرستان راهپیمایی روز جهانی قدس دقایقی قبل از میدان شهدا با حضور اقشار و گروهای مختلف مردم، هوشنگ بازوند استاندار لرستان، حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان و دیگر مسئولان استان آغاز شده و اکنون مردم روزه‌دار این شهرستان با فریاد «مرگ بر اسرائیل» و«مرگ بر آمریکا» از مسیر سه‌راه الشتر به سمت مصلی الغدیر خرم‌آباد در حال حرکت هستند.

مراسم راهپیمایی روز قدس در شهرستان خرم‌آباد با سخنرانی حجت‌الاسلام داوودی از فضلای حوزه علمیه قم به پایان می‌رسد.

در بروجرد نیز راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور اقشار مختلف مردم دقایقی قبل از میدان قیام این شهرستان آغاز شده و راهپیمایان با سردادن شعارهایی در محکومیت رژیم غاصب اسرائیل به سمت مصلی نماز جمعه در حرکت هستند و در پایان مراسم حجت‌الاسلام ترابی‌نژاد امام‌جمعه این شهرستان به ایراد سخن می‌پردازد.

مردم مومن شهرستان چگنی نیز همگام با دیگر مردم استان دقایقی پیش راهپیمایی خود را از مقابل مسجد صاحب‌الزمان (عج) این شهرستان آغاز کردند و پایان این مراسم حجت‌الاسلام سید احمد تقوی معاون ستاد نماز جمعه کشور به سخنرانی می‌پردازد.

راهپیمایی روز قدس در شهرستان سلسله دقایقی قبل از میدان امام خمینی (ره) این شهرستان آغاز شد و در این مراسم مسئولان و امام‌جمعه شهرستان در کنار مردم فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را سر می‌دهند و پس از راهپیمایی حجت‌الاسلام صالحی امام‌جمعه موقت شهرستان سلسله به ایراد سخن می‌پردازد.

در شهرستان کوهدشت نیز اقشار مختلف مردم، فرماندار، امام‌جمعه شهرستان و دیگر مسئولان دقایقی پیش راهپیمایی خود را  از مقابل مسجد صاحب‌الزمان این شهرستان با شعار «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» آغاز کردند و اکنون به سمت میعادگاه نماز جمعه در حرکت هستند و این  پایان با سخنرانی حجت‌الاسلام طهماسبی به پایان می‌رسد.

در شهرستان دورود نیز راهپیمایی قدس با حضور اقشار مختلف مردم، فرماندار، امام‌جمعه و دیگر مسئولان این شهرستان ساعت 11:30 از میدان امام حسین(ع) راهپیمایی آغاز و با سخنرانی حجت‌الاسلام حقیان امام‌جمعه شهرستان دورود به پایان می‌رسد.

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان الیگودرز در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان از میدان آزادی این شهر با اجتماع مردم مومن و انقلابی این شهرستان ساعت 11:30 آغاز و در پایان راهپیمایی حجت‌الاسلام امیدیان از فضلای حوزه علمیه قم به سخنرانی می‌پردازد.

مراسم روز جهانی قدس در پلدختر نیز با حضور مردم، فرماندار، امام‌جمعه و نماینده مردم این شهرستان ساعت 11:30 در میدان شهید بهشتی آغاز می‌شود و در پایان راهپیمایی علی کائیدی نماینده مردم پلدختر در مجلس به ایراد سخن می‌پردازد.

مراسم راهپیمایی روز قدس در شهرستان دلفان با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان و امام‌جمعه شهرستان ساعت 11:30 از جنب جهاد کشاورزی این شهرستان آغاز می‌شود و در پایان راهپیمایی جعفر طولابی در جمع مردم به ایراد سخن می‌پردازد.

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در رومشکان نیز با حضور مردم انقلابی، فرماندار، مسئولان و امام‌جمعه شهرستان ساعت 12 از میدان فردوسی برگزار می‌شود و در ادامه مراسم حجت‌الاسلام جمیاری امام‌جمعه این شهرستان به سخنرانی می‌پردازد.

در شهرستان ازنا مراسم راهپیمایی روز قدس با حضور اقشار مختلف مردم، فرماندار، مسئولان شهرستان و امام‌جمعه شهرستان ساعت 12:15 از میدان شهید صادقی آغاز می‌شود و در پایان مراسم حجت&z

/ 0 نظر / 19 بازدید